طراحی دکوراسیون داخلی, منزل

ایده و مدل چیدمان گل در خانه

گل در خانه و دکوراسیون داخلی اهمیت بسیار زیادی داشته و نه تنها به شدت بر زیبایی محیط تاثیرگذار است، بلکه می تواند از نظر روحی و روانی نیز شرایط ایده الی را فراهم کند. تزئین خانه با گل چند مزیت مهم به همراه دارد که از مهم ترین آنها می توان به کاهش هزینه های اقتصادی دکوراسیون داخلی با خلاقیت و ایده پردازی استفاده از گل در دکور خانه اشاره نمود. مجله دکوراسیون رایکاهوم در ادامه بیش از 50 مدل چیدمان گل در خانه و دکوراسیون داخلی را ارائه خواهد داد.

دلایل اهمیت استفاده از گل در خانه

تزئین خانه با گل در تمام فرهنگ ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و دلیل اصلی آن، تاثیراتی می باشد که هر یک از گل ها در محیط ایجاد می کنند. در حالت کلی می توان از مهم ترین دلایل در تزئین دکور منزل با گل و گیاه به موارد زیر اشاره نمود:

ایجاد نقطه کانونی با چیدمان گل در خانه

یکی از بهترین راهکارها در دکوراسیون منزل برای پوشاندن نواقص موجود در محیط، ایجاد نقطه کانونی در سایر بخش ها می باشد. با این کار حواس بیننده از توجه به نواقص موجود در محیط پرت شده و ناخوادآگاه نگاه ها به نقطه کانونی جلب خواهد شد. در تزئین خانه با گل می توان نقاط کانونی را در پذیرایی و اتاق خواب و حتی آشپزخانه ایجاد نمود. البته لازم به ذکر است که نوع گل به کار رفته و همچنین نحوه چیدمان و گلدان و غیره همگی می توانند موفقیت در ایجاد نقطه کانونی را تحت تاثیر قرار دهند.

ایجاد انرژی مثبت با استفاده از گل در دکوراسیون

یکی از موارد بسیار مهم برای فنگشویی در دکوراسیون، تلاش برای افزایش انرژی مثبت در محیط و تبادل آن در محیط می باشد. برای این منظور می توان از گل و گیاه طبیعی در خانه استفاده نمود. سرسبز و سرحال بودن گل ها و همچنین رشد آنها باعث میشود تا انرژی مثبت در محیط ایجاد شده و حس و حال خوبی را در افراد القا کنند.

جلوگیری از انعکاس صدا با گل و گیاه در خانه

علاوه بر زیباتر شدن محیط و کمک به جلوه ظاهری دیوار و سقف و کف منزل، با استفاده از گلدان های قرار گرفته در بخش های مختلف منزل می توان تا حد زیادی از انعکاس صدا جلوگیری نمود. به منظور جلوگیری از انعکاس صدا در محیط بهتر است از گل های برگ پهن استفاده شود تا تاثیر بهتری داشته باشند.

از دیگر مزایای استفاده از گل و تزئین دکوراسیون منزل با گل های طبیعی و گلدان های ریز و درشت می توان به زیباتر شدن محیط، پاکسازی هوا، ایجاد تعادل در محیط هایی با سقف های بلند اشاره نمود.

 

مدل تزئین دیوار خانه با گل

یکی از مهم ترین بخش ها در دکوراسیون و چیدمان منزل، دیوار و استفاده بهینه از فضای خالی آنها می باشد. دیوار نه تنها می تواند به محیطی برای چیدمان وسایل تبدیل شود، بلکه با قرار گرفتن گلدان های زیبا و جذاب کمک زیادی به زیباتر شدن محیط خواهد نمود. همان طور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید، برای طراحی دیوار با گل می توان از شلف های کاملا خلاقانه و حرفه ای استفاده نمود یا از وسایل بسیار ساده و حتی تکه های چوب را برای منظور به کار برد.

مدل چیدمان گل روی شلف

به منظور ایجاد نظم بیشتر و ایده پردازی برای چیدمان گل و گیاه روی دیوار می توان از شلف و باکس استفاده نمود. خلاقیت و تنوع در شلف ها بسیار زیاد بوده و علاوه بر نمونه های آماده موجود در بازار می توان با کمترین هزینه، مدل های ساده و شیک را به آسانی ساخت. این شلف ها اغلب چوبی و چند ضلعی می باشند و می توان متناسب با اندازه گلدان ها آنها را در ابعاد مختلفی تهیه کرد. در ادامه چند مدل جذاب از کاربرد شلف برای چیدمان گل و گیاه در دکوراسیون خانه را مشاهده می کنید.

مدل گلدان های آویز در دکوراسیون خانه

با توجه به کمبود فضا در خانه های آپارتمانی، برای چیدمان گل در خانه به آویز کردن گلدان ها از سقف توجه زیادی میشود. گل هایی که برای این منظور استفاده میشوند اغلب دارای ساقه های بلند بوده و آویز هستند و از آنها می توان در کنار پنجره ها و همچنین فضای وسط اتاق و غیره استفاده کرد. البته توجه داشته باشید که در تزئین خانه با گل خلاقیت اهمیت بسیار زیادی دارد که نباید از آن غافل شد. نمونه مدل های چیدمان و آویز کردن گل از سقف در ادامه می توانند شرایط را برای ایده پردازی ذهن شما فراهم کنند.

مدل دیوار سبز با گل طبیعی

در چند سال اخیر بسیاری از افراد برای رهایی از استرس موجود در محیط کار و تنش های موجود در اطراف، به کاربرد گل در دکوراسیون خانه اهمیت زیادی می دهند. به طوریکه دیوارها را به فضای سبز کوچکی تبدیل نموده و بخشی از طبیعت را به منزل خود دعوت می کنند. برای این منظور لازم است فضای داخلی قاب ها را با گل های مختلف پر کنید. توجه داشته باشید که در این روش تزئین خانه با گل می توان از ترکیب گل های طبیعی و مصنوعی استفاده نمود که خروجی بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت.

مدل خلاقانه چیدمان گل در خانه

همیشه نیاز به پرداخت هزینه های هنگفت برای زیباتر کردن محیط نمی باشد، بلکه باید بتوانید از وسایل ساده و بلا استفاده بهترین طراحی ها را خلق کنید. به عنوان مثال استفاده از حباب های لامپ های رشته ای برای قرار دادن شاخه های گل در آن، استفاده از صدف های بزرگ دریایی به عنوان گلدان پرورش کاکتوس و ساخت قاب های خلاقانه با نگهداری و چیدمان گل در دیوار همگی می توانند نتیجه خوبی را به همراه داشته باشند. در ادامه چند مدل جذاب و خلاقانه را برای استفاده از گل در چیدمان منزل را ارائه خواهیم داد.

بازگشت به لیست