طراحی دکوراسیون داخلی

لوستر ریسه ای (حجمی) کریستالی

لوستر سقفی Ceiling chandelier ریسه ای یا حجمی چیست ؟

این لوسترها با نامهای لوستر تالاری، هتلی و رستورانی یا حجمی نیز شناخته می شوند. لوستر ریسه ای یک سبک از لوستر است که عموما در خانه ها, فروشگاه ها یا هتلهایی hotel chandelier استفاده میشود که سقف خیلی بلند دارند. لوستر های ریسه ای میتوانند مدرن یا کلاسیک باشند. علت نام گذاری این لوستر ها آویزان شدن رشته هایی از شیشه و کریستال از آن هاست

  

از گذشته تا کنون لوسترهای سقفی در مدل ها و کیفیت های مختلف مورد توجه بیشتر مصرف کنندگان بوده و هر سال با پیشرفتی که در کیفیت و مدل ها به وجود می آید ،مدل های جدیدتر و به روزتری در بازار تولید می شود و این چنین مشتری های بیشتری را جذب خود کرده است .

لوستر سقفی Ceiling chandelier ریسه ای یا حجمی چیست ؟

این مدل لوسترها با نامهای لوستر تالاری، هتلی و رستورانی یا حجمی نیز شناخته می شوند. لوستر ریسه ای یک سبک از لوستر است که عموما در خانه ها, فروشگاه ها یا هتلهایی hotel chandelier استفاده میشود که سقف خیلی بلند دارند. لوستر های ریسه ای میتوانند مدرن یا کلاسیک باشند. علت نام گذاری این لوستر ها آویزان شدن رشته هایی از شیشه و کریستال از آن هاست

عموما لامپ های لوستر ریسه ای در وسط و مرکز لوستر متصل شده اند و ریسه ها به شکل و طراحی زیبایی از آن آویزان شده اند. گاهی لوستر های ریسه ای به شکل خطی هستند به طوری که یک میله از فلز وجود دارد که روی آن ریسه ها نصب شده اند و یا گاهی لوستر به شکل دایره بوده و روی قسمت دایره ای شکل ریسه ها نصب شده اند و در وسط آن لامپ ها تعبیه شده اند.

لازم به ذکر است که لوستر های ریسه ای بیشتر جنبه زیبایی دارند و برای کامل کردن دکوراسیون خانه استفاده میشوند و تاثیر چندانی در روشنایی خانه ندارند. بنابراین لازم است در کنار لوستر های ریسه فکری برای روشنایی منزاتان داشته باشید. شاید برایتان سوال باشد که آیا ریسه های کرستالی تاثیری در انعکاس نور دارند؟ گفتنی است که عموما ریسه ها در راستای نور لامپ ها قرار نمیگیرند بنابراین نمیتوان انتظار داشت که نور منعکس شود. اما باز هم ممکن است در برخی موارد این اتفاق بیفتد.

کاربرد لوستر سقفی ریسه ای
Application of ceiling chandelier

عموما لوستر های ریسه ای در خانه هایی کاربرد دارند که دارای سقف بسیار بلند هستند‌. مثلا در خانه های دوبلکس و سوبلکس در میان راه پله ها میتواند گزینه بسیار مناسبی برای لوستر های ریسه ای باشد. در چنین فضایی عموما لوستر های ریسه ای مارپیچی استفاده میشود. اما معمولا ما لوستر های ریسه ای را در فضای هتل ها و لابی و خانه های بزرگ و مجلل میتوانیم ببینیم.

لابی عموما به خانه های خیلی بزرگی گفته میشود که اگر چه سقف بلندی ندارند ولی یک فضای مخصوص برای نصب لوستر دارند. اما اگر به لوستر ریسه ای علاقه دارید و میخواهید از آن در اتاق خواب یا آشپزخانه استفاده کنید باید از لوستر ریسه ای با ریسه های کوتاه استفاده کنید. در واقع از آن جایی که انواع مختلفی از لوستر های ریسه ای در بازار موجود است میتوانید بر اساس نیاز خود نوع خاصی از آن را انتخاب کنید.

نحوه انتخاب لوستر سقفی ریسه ای
How to choose a ceiling chandelier

۱_در اولین مرحله باید لوستر هایی را انتخاب کنید که دقیقا مطابق با فضای خانه تان باشد. یعنی لوستری را انتخاب کنید که ریسه های آن با ارتفاع سقف خانه متناسب باشد نه بلند باشد و نه کوتاه.

۲_باید دقت کنید که این لوستر ها به تمیز کردن احتیاح دارند و این تمیز کردن زمان بر خواهد بود. همه کریستال ها و ریسه های رو لوستر باید تک به تک تمیز شوند. البته لازم به ذکر است که برای پاک کردن نباید از آب استفاده کنید چرا که لکه ها و رسوبات قطرات آن روی کریستال ها باقی میماند و ظاهر لوستر را کدر میکند.

۳_لازم به ذکر است که برخی از سقف های خانه کاذب هستند از این رو نصب لوستر های ریسه ای سنگین در این محل مجاز نیست و ممکن است باعث ریزش سقف شود. از این رو در چنین شرایطی بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید تا در این زمینه به شما مشاوره دهد تا انتخاب درست تری داشته باشید.

۴_گفتنی است که لوستر ها به صورت پک و تخصصی ساخته میشوند‌. بنابراین اگر به هر دلیلی تکه ای از ریسه لوستر ریسه ای شما گم شد ممکن است مشابه آن را پیدا نکنید مگر در موارد استثنا‌. بنابراین در هنگام خرید به تمام این نکات توجه کنید.

از کجا لوستر سقفی ریسه ای بخریم ؟

قطعا لوستر های ریسه ای در هر فروشگاه فروش لوستر پیدا نمیشوند‌. بخصوص در شهر های کوچک و شهرستان ها به ندرت میتوان لوستر ریسه ای مورد نیاز خود را پیدا کنید. در چنین شرایطی بهترین و عاقلانه ترین کار مراجعه به فروشگاه اینترنتی لوستر است. در فروشگاه های اینترنتی تنوع بسیار بالایی از لوستر ها و حتی دیگر اجناس وجود دارد‌. در واقع امروزه عصر اینترنت و سرعت است. هر فرد میتواند به راحتی در منزل خود بنشیند و محصول مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی لوستر ریسه ای سفارش دهد.

قیمت لوستر سقفی ریسه ای

نحوه قیمت گذاری لوستر های ریسه ای به عوامل مختلفی بستگی دارد‌. بنابراین اگر قصد خرید لوستر ریسه ای دارید باید به چندین مورد توجه کنید:

۱_ سینی لوستر

در واقع سینی لوستر یکی از مهمترین قسمت های لوستر است که دارای جنس های مختلفی است. سینی میتواند نقش مهمی در انعکاس نور و روشنایی لوستر داشته باشد. مثلا اگر جنس سینی آهن باشد با آبکاری استیل در انعکاس نور ضعیف عمل میکند پس قیمت پایینی دارد. اما مثلا سینی با جنس استیل و ضخامت بالا علاوه بر استحکام، دارای درخشندگی بالایی خواهد بود و قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.

۲_ سیم نگهدارنده کریستالها

دو نوع سیم نگهداری برای کریستال ها وجود دارد: پلاستیکی و فلزی

همانطور که مشخص است لوستری که از سیم فلزی در آن استفاده شده است قطعا مستحکم تر بوده و گران تر هم خواهد بود.

۳_ جنس کریستال ها

دو نوع کریستال از مصر و چین وارد ایران میشوند. گفتنی است که کریستال های وارده از کشور مصر بسیار با کیفیت و گران هستند و حتی ممکن است برخی از فروشندگان جنس چینی را به نام جنس مصری با قیمت بالا به خریداران بفروشند. اما راهی برای شناسایی کریستال های مصری وجود دارد آن هم حکاکی پرنده در داخل کریستال های مصری است. البته جنس چینی درجه یکی و خوب هم در بازار موجود است که کیفیت راضی کننده ای دارد. به هرحال تمامی این عوامل و عوامل دیگری نیز در قیمت نهایی لوستر ریسه ای تاثیر دارد بنابراین قیمت ها متغیر هستند.

نحوه انجام کار پروژه های بزرگ چگونه است؟

• مرحله اول :
– کارشناسان ما در مکان شما حضور میابند و بعد از بررسی های لازم اقدام به آماده سازی زیر کار پرداخته، که شامل: تقویت سازی سقف، برآورد تحمل وزن، متراژ زنجیر، برق کشی و….

• مرحله دوم:
– عکاسان ما در محل شما حضور پیدا می کنند و تصاویر مورد نیاز را جهت طراحی 3D جمع آوری می نمایند و یا مشتریان می توانند تصاویر فضای خود را برای ما ارسال نمایند تا کار سریعتر انجام شود.

• مرحله سوم:
– طرح اولیه از فضای شما بصورت رایگان طراحی می شود.

• مرحله چهارم:
– بعد از زیر کار سازی ما سراغ طراحی هندسی و کامپیوتری لوستر می رویم که بعد از شناسایی مدل های مختلف لوستر به سراغ مواردی مانند: هماهنگی با محیط شما، دوام ( برای مناطق مرطوب و خشک)، زیبایی کار، عمر کار، تمیز کردن آسان و …. کارشناسان ما مورد توجه قرار می دهند، تا مکان شما به بهترین نحو ممکن با لوستری زیبا آراسته شود.

• مرحله پنجم:
– لوسترهای شما توسط بهترین نصابان لوستر با سابقه بیش از 40 سال نصب لوستر انجام می شود و جای هیچگونه نگرانی نیست.
– اگر طرحی در ذهن خود دارید،حتما برای تحقق یافتن خواسته شما تمام تلاشمان را خالصانه انجام می دهیم.
– مشتریان توجه نمایند که طراحی و ساخت لوسترهای بزرگ باید توسط یه شرکت با سابقه و رزومه عالی انجام شود چون نیاز به محاسبات و تجربه بالا دارد. لوستر ریسه ای (حجمی) کریستالی لوستر ریسه ای (حجمی) کریستالی لوستر ریسه ای (حجمی) کریستالی

 

مشاهده و سفارش لوسترهای بزرگ ریسه ای , حجمی

بازگشت به لیست